Märgis rõivasildil  „Ainult kuivpuhastus“- mida nüüd siis ette võtta?

25.10.2023
Märgis rõivasildil  „Ainult kuivpuhastus“- mida nüüd siis ette võtta?

Nüüd kõige tähtsam, kui rõivasildil on kirjas “Ainult kuivpuhastus”, siis on selle pesemine rangelt keelatud!

Rõivatootjad annavad riiete õigeks hooldamiseks soovitusi, et need võimalikult kaua vastu peaksid.

Kuivpuhastus välistab vee kasutamise. Sellisel juhul toimub puhastustsükkel masinas, kus puhastusaineks on keemiline lahusti. Esmalt puhastavad tehnoloogid käsitsi lokaalselt ära rasked plekid. Edasi paigutatakse täiesti kuiv toode masinasse, kus ta läbib kuivpuhastustsükli. Esemed tulevad masinast välja puhaste ja absoluutselt kuivadena. Keemilised lahustid ei muuda kanga struktuuri ning teevad oma tööd kangast maksimaalselt säästes.

Kuivpuhastuse korral ei tõmbu kangas kokku ega veni, samas kokkupuutel veega võib see deformeeruda. Kuivpuhastusmeetod eemaldab plekid ja mustuse kangalt maksimaalselt õrnalt. Mõnede kangaste puhul, nagu kašmiir, õhuke siid ja seemisnahk, on kuivpuhastusmetod ainuvõimalik ja ohutu.

Ka vanade plekkide eemaldamiseks on tõhus kuivpuhastusmeetod. Spetsiaalsed lahustid tungivad sügavale kangakiududesse ja lahustavad tõrksad kangasse sööbinud plekid. Mõnel juhul võib vesi teha karuteene, muutes vanade plekkide eemaldamise ülimalt raskeks.

Arvatakse, et kuivpuhastus aitab kaasa allergiate tekkele ja kemikaale on kangast raske eemaldada. See on ekslik väide, kuna kaasaegsed tehnoloogiad suudavad lahusti kangastest täielikult eemaldada.

Kuivpuhastust on vajalik ja võimalik hästi teostada ainult keemilises puhastuses. Nii saate hea tulemuse ja garantii, et lemmikasjad ei ole rikutud.

Usaldage kuivpuhastus professionaalidele – võtke ühendust Swanlaundryga.

Jagage seda artiklit, valige oma platvorm!

Sarnased artiklid